Google ADS

9 viktima dhe 348 raste të reja me covid-19 në Shqipëri

18:14 | 4 Prill 2021
A. B.

9 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njofton se nga 3056 testime të kryera, janë konfirmuar 348 raste të reja, ndërsa raportohet se janë shëruar 669 persona.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 262 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Shpërndaje në rrjete sociale