Google ADS

7 policë të RENEA’s shkarkohen se falnin Namaz

12:45 | 11 Shkurt 2015

Burime brenda Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë konfirmojnë se shtatë oficerë policie nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë RENEA’s janë shkarkuar nga puna sepse i përkasin besimit mysliman.

Shtatë punonjësit e policisë ishin besimtarë myslimanë dhe praktikues të fesë. Ata faleshin pesë herë në ditë në xhami dhe kjo nuk është toleruar nga shefat e policisë që sot kanë marrë masën ekstreme të largimit nga detyra.

Ndërkohë që debati fetar është ndezur në Shqipëri për shkak të refuzimit të ambasadorit mysliman Visar Zhiti në Vatikan si dhe kërkesave të kishës ortodokse për kuotim të emërimeve në administratë vjen kjo fushatë reprezaljesh kundër besimtarëve myslimanë kur dihet fare qartë që kryeministri dhe zv/kryeministri shqiptar të dy i përkasin besimit të krishterë /opozita.com/

Shpërndaje në rrjete sociale