Thyhet akulli: Prince Harry dhe vëllau i tij ia dalin të bisedojnë pas intervistës “bombë”

08:59 | 17 Mars 2021

Prince Harry dhe Prince Uilliam kanë qenë jashtëzakonisht të afërt.

Sidoqoftë, në vitet e fundit, dyshja, veçanërisht Princi Harry, janë bërë të sinqertë për distancën e tyre. Duket se vëllezërit janë në dy rrugë të ndryshme, gjë që e bën të vështirë për ta të shohin njëri tjetrin sy në sy, transmeton portal arbresh.info

Martesa e Prince Harry me Meghan Markle duket se ka ndikuar në prishjen e raporteve me vëllain e madh, veçanërisht pasi familja mbretërore me sa duket refuzoi të mbronte Meghan nga racizmi dhe seksizmi i mediave në Britani të Madhe.

Sussexes u treguan të sinqertë për përvojën e tyre brenda palëve mbretërore gjatë një interviste shpërthyese me Oprah Winfrey, ku princi akuzoi një anëtar të familjes pa emër për komente raciste. Tani, duket se më në fund vëllezërit kanë folur në telefon.

Në CBS këtë mëngjes, Gayle King zbuloi se Princi Harry, Princi Uilliam dhe Princi Charles kanë folur të gjithë në telefon.

“Nuk po pëpiqem që të bëj lajm, por në fakt bisedova me ta për të parë se si ndiheshin dhe Harry më tha se ka biseduar me vëllain dhe babain e tij. Biseda nuk ishte produktive , por besohet se ata janë të kënaqur që të paktën kanë biseduar”, tha ajo.

Duket sikur Sussexes janë ende shumë të zhgënjyer për dëshirën e familjes mbretërore për të trajtuar akuzat e racizmit “privatisht” ndërsa trajtojnë pretendimet e pretenduara të ngacmimit kundër Meghan publikisht.

“Mendoj se për familjen mbretërore akuzat janë shumë shqetësuese, prandaj edhe hetimi është duke u kryer privatisht. Ata besojnë se historia që tregoi Meghan në intervistë të dalë gënjeshtër, megjithatë, ende askush nga familja mbretërore nuk ka biseduar me Meghan për këtë”, shtoi ajo./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara