Ray J : Kim publikoi kasetën tonë intime

00:35 | 5 Maj 2022

Ray J ka folur së fundmi për kasetën intime të tij dhe Kim Kardashian.

Në një intervistë me Daily Mail, reperi deklaroi se kurrë nuk kishte poseduar një kopje të ndonjë prej kasetave që ata bënë së bashku, vetëm ka mbajtur foto dhe mesazhet që Kim i dërgoi atij midis 2002 dhe 2009.

“Kam qëndruar në hije për më shumë se 14 vjet duke i lejuar Kardashians të përdorin emrin tim, të abuzojnë me emrin tim, të bëjnë miliarda dollarë duke folur për një temë për të cilën nuk kam folur kurrë.

“Unë kurrë nuk kam zbuluar asgjë. Unë kurrë nuk kam zbuluar një kasetë seksi në jetën time. Ka qenë gjithmonë një marrëveshje dhe një partneritet mes Kris Jenner dhe Kim dhe mua dhe ne kemi qenë gjithmonë partnerë që nga fillimi i kësaj gjëje.

Ish-çifti, i cili u bashkua në vitin 2002 kur të dy ishin 21 vjeç, realizuan kasetën gjatë festimeve të ditëlindjes së Kim atë vit. Kaseta u publikua në vitin 2007.

Këngëtari tregoi se publikimi i videos ishte ideja e tij dhe ai ia sugjeroi Kimit pasi panë se si profili i Paris Hilton u rrit kur u zbulua filmi që ajo bëri me lojtarin e pokerit Rick Saloman.

Por ndërsa Kardashian pretendon se nuk donte ta bënte atë, Ray J thotë se ajo ra dakord dhe i kërkoi nënës së saj Kris Jenner që të organizonte publikimin e videos përmes Vivid Entertainment – një proces me të cilin ai kishte pak të bënte.

Kontrata e cila u nënshkrua nga Ray J dhe Kim, ishte për tre video, duke përfshirë dy kaseta seksuale, një e realizuar në hotelin Esperanza në Cabo San Lucas, Meksikë, dhe një e krijuar në Santa Barbara, dhe një kasetë e tretë që renditet si një hyrje në pamjet e Cabo.

Vetëm një kasetë ,video e xhiruar në Cabo u publikua dhe artisti pretendoi se të gjitha kasetat intime mbaheshin në shtëpinë e saj në një kuti këpucësh poshtë krevatit.

“Ajo i mbajti të gjitha . “Unë kurrë nuk kam pasur një të vetme në shtëpinë time , ajo i kishte në shtëpinë e saj. Kim ka të gjitha kasetat në një kuti këpucësh Nike nën shtratin e saj.

Ray J rrëfeu se i vjen keq për rolin e tij në publikimin e kasetës pasi ai u fajësua publikisht për zbulimin e tij, por nuk ka qenë në gjendje të mbrohet për shkak të kontratës që ai kishte nënshkruar pa këshilla ligjore./Lapsi.al

Shpërndaje në rrjete sociale