Priyanka Chopra: Karriera e aktrimit ndodhi rastësisht

08:52 | 31 Janar 2021

Priyanka Chopra thotë se karriera e saj e aktrimit ishte një “hile” në jetën e saj dhe së ndodhi rastësisht.

Aktorja e njohur priste që të vazhdonte studimet akademike dhe kishte menduar që të studionte inxhinierinë dhe e tëra ndryshoi kur ajo u zgjodh Miss Bota në vitin 2000, transmeton portali arbresh.info

“Nuk e dija që mund të bëhesha aktore. Nuk e dija që ishte një zgjedhje profesionale që mund të bëhej. Unë vij nga një familje shumë akademike. Prindërit e mi janë të dy mjekë, kështu që pritej që edhe unë të vazhdoja studimet akademike. Isha e shkathët dhe doja të bëhesha inxhiniere”, tha ajo.

Duke folur për burrin e saj Nick Jonas, aktorja 38-vjeçare, ka theksuar se ai “meriton Oscar në familjen e tij”, pasi të gjitha gjërat i bën shumë mirë.

“Është shumë e rëndëesishme që ne vazhdojmë të jemi të dashuruar me njëri-tjetrin. Kjo është shumë e rëndësishmë. Të dy kemi pasur karrierë indivudiale, sa mendoja që lidhja jonë nuk do të zgjaste më shumë se gjashtë muaj. Është bekim që jemi bashkë dhe të lumtur”, tha ajo./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale