Prince Harry: Racizmi në media një ndër arsyet pse jemi larguar nga Britania e Madhe

07:36 | 9 Mars 2021

Duka i Sussex ka thënë se racizmi nga portalet në Britani të Madhe ka qenë një ndër arsyet se pse ai dhe gruaja e tij kanë vendosur që të largohen nga Britania e Madhe.

Princi Harry i tha Oprah Ëinfrey se media tabloide në Mbretërinë e Bashkuar është “fanatike” dhe krijon një “mjedis toksik” të “kontrollit dhe frikës”, shkruan BBC, transmeton portal arbresh.info

Meghan në anën tjetër tha se mediat sociale ishin bërë bashkë me median për të “sulmuar” ata të dy dhe se shtypi i Familjes Mbretërore nuk ia doli që të mbronte atë dhe Prince Harryn nga historitë e pavërteta.

Kjo ka qenë një ndër intevistat e para që Prince Harry dhe Meghan Markle kanë zgjedhur që të flasin hapur mbi të gjitha që u kanë ndodhur në Familjen Mbretërore.

Prince Harry dhe Meghan Marke kanë marrë lëvdata për ‘guximin’ e tyre, ndërsa kryeministri britanik, Boris Johnson nuk ka komentuar intervistën./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara