Google ADS

Nicki Minaj u arrestua në aeroportin e Holandës, disa orë përpara shfaqjes së Co-op Live në Mançester

08:10 | 26 Maj 2024
E.G

I pyetur në lidhje me Minaj, Robert van Kapel, një zëdhënës i “Royal Netherlands Marechaussee”, i tha rrjetit partner të “Sky News NBC News”: “Ne mund të konfirmojmë se kemi arrestuar një grua 41-vjeçare amerikane në aeroportin Schiphol për shkak të posedimit të drogave të lehta”.

Ylli i muzikës Nicki Minaj është arrestuar në një aeroport në Holandë disa orë përpara se të performonte në Co-op Live në Mançester.

Reperja amerikane u ndalua në aeroportin Schiphol të Amsterdamit me dyshimin për posedim të drogave të lehta, shkruan NewsSky.

Minaj postoi një sërë mesazhesh në faqen e X, duke përfshirë një mesazh në të cilin shkruante “ata thanë se gjetën bar”.

Ajo gjithashtu pohoi “ata më morën bagazhin pa pëlqim” dhe “ata po përpiqen të më mbajnë nga MANCHESTER”.

Mesazhet përfshinin edhe një ku ajo shkruante: “Ky është Amsterdam btw, ku barërat e këqija janë të ligjshme”.

Ylli gjithashtu filmoi atë që dukej të ishte një zyrtar i aeroportit duke i kërkuar asaj që të kontrollonte bagazhin e saj.

Dhe ajo shtoi: “Tani ata thanë se duhet të shkoj 5 minuta larg për të bërë një deklaratë për sigurinë time në rajonin e policisë.”

Që atëherë ajo nuk ka postuar në X. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale