”Met Gala 2021”, Kendall Jenner shkëlqen me fustanin e kuq

14:43 | 14 Shtator 2021

Pas dukjes glamuroze në fustanin e tejdukshëm të Givenchy me gurë të çmuar vezullues të frymëzuar nga filmi i vitit 1964, My Fair Lady, Kendall Jenner erdhi tejet ‘hot’ në të kuqe.

25-vjeçarja shkëlqeu teksa u shfaq në një fustan të shkurtë me ngjyrë të kuqe, shkruan arbresh.info

Dukjen perfektë të saj e kompletoi me një gjerdan argjendi të trashë dhe shtoi taka dhe çantë që përputheshin me temën e kuqe/argjendi.

Kendall ishte e sigurt që do ta pasqyronte këtë në kozmetikën e saj, duke shtuar një buzëkuq të kuq në buzët e saj.

Ajo mbante flokët e saj të korbit me shkëlqim nga tiparet e saj kremoze dhe buzëqeshi para kamerës.

Dukja legjendare e Kendall ktheu kokën ndërsa ajo u largua nga hoteli dhe hipi në një makinë luksoze. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara