“Mehmet Kosova”mes dy zjarreve: “Elifi” apo “Zeynepi”

00:25 | 3 Gusht 2017

Përgatitjet për seritë e reja të “Fatih” vazhdojnë. Pasi është mbyllur skenari dhe projekti i cili ka protagonist Kenan ?mirzal?o?lu, i njohur edhe nga publiku shqiptar me rolin e Ezelit, ka mbetur një pikë shumë e rëndësishme – kush do të jetë partnerja e tij në film?

Fatih, aktori protagonist që do të luhet nga Kenan Imirzal?oglu, do të ketë në krah një partnere, e cila ende nuk është vendosur. Në fillim të punës, produksioni kishte menduar se sapo të nisë sezoni, të nisin edhe xhirimet e filmit, por ndërkohë që kasti ka nisur një punë rigoroze, mungon partnerja.

Nga emrat e përmendur në krah të Ezelit në rrjetet sociale, kanë mbetur vetë dy: Fahriye Evcen dhe Tuba Büyüküstün. Në fillim, u mendua se roli do t’i besohej Tuba Büyüküstün, kjo edhe nga mbështetësit e shumtë të Kenanit në mediat sociale. Për më tepër, edhe nga seriali “Brave dhe beautiful” që Tuba përfundoi me sukses në qershor.

Në Channel D, janë përmendur edhe shumë emra të tjerë për rolin e protagonistes, si ai i Fahriye Evcen. Duket se kompania ka marrë parasysh edhe kërkesën e aktores së njohur Evcen, e cila është takuar me drejtuesit e kompanisë së prodhimit të filmit, O3 Medya për vendosjen përfundimtare. Megjithatë, aktorët kanë reaguar edhe në mediat sociale duke kërkuar mbështetjen e fansave të tyre.

Shpërndaje në rrjete sociale