Martohen Nick Jonas dhe Priyanka Chopra

15:05 | 1 Dhjetor 2018

Priyanka Chopra dhe Nick Jonas janë martuar edhe zyrtarisht sot në një ceremoni në Rajastan të Indisë.

Aktorja 36 vjeçe u martua me muzikantin 26 vjeçar në pallatin glamuroz të Umaid Bhawan në Jodpur, vetëm katër muaj pas fejesës në muajin korrik, transmeton portali arbresh.info.

Jonas i propozoi Chopras vetëm pas tre takimeve.

Çifti dhe e gjithë kompania e tyre e dasmës u futën në veshjen e disenjatorit Ralph Lauren.

Ralph Lauren ka bërë fustane nusërie vetëm për anëtarët e familjes së tij, duke përfshirë vajzën e tij, dhëndër dhe mbesa, por bëri një përjashtim për aktoren e famshme të Bollivudit.

Familja indiane dhe këngëtari amerikan nuk kanë kursyer asnjë shpenzim në festën e tyre ekstravagante.

Shërbimi do të përfshijë një festim tradicional indian, si dhe një të krishterë.

Nick pranoi për Vogue se do të marrë pjesë në të gjitha traditat indiane, duke përfshirë arritjen në një kali “i veshur si një mbret” duke mbajtur një çallmë dhe një shpatë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale