Kënga e re e Era Istrefit me reperin rus del të jetë e huazuar

08:43 | 22 Qershor 2019

Ylli i muzikës, Era Istrefi, dje ka publikuar projektin më të ri muzikor para fansave dhe publikut të gjerë. Bukuroshja kësaj radhe ka zgjedhur të bashkëpunojë me një reper të njohur rus, Algie, e cila gjë është hera e parë që ka ndodhur një bashkëpunim i tillë.

“Algie”, titullohet kënga e dyshes, por që nuk kanë vendosur ta shoqërojnë me ndonjë videoklip, shkruan portali arbresh.info

E kjo këngë ngjason shumë si në vijë melodike ashtu edhe në tekst me projektin e këngëtarit të njohur gjerman BAUSA e cila titullohet “Was du Liebe nennst”.

Dëgjojeni këngën dhe binduni vetë:

Ndryshe, Era është duke punuar në këngë të tjera që pritet t’i sjell gjatë muajve në vijim para tirfozëve të saj. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara