Ed Sheeran dhe Paloma Faith rrëmbejnë çmimet e para në Brit Awards 2015

12:16 | 27 Shkurt 2015

Ed Sheeran ka triumfuar në Brit Awards. Sheeran fitoi çmimin kryesor, atë për albumin e vitit, album ky më i shituri për vitin 2014 në Britaninë e Madhe.

Këngëtari britanik rrëmbeu edhe çmimin këngëtari më i mirë në kategorinë e meshkujve. Ndërsa ai në kategorinë e femrave, për vitin 2015 iu nda këngëtares Paloma Faith.

Që të dy këngëtarët janë shprehur të lumtur për arritjet e tyre, derisa Faith ka pohuar se këtë çmimi arriti ta fitoj gati pas 13 vjetësh./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale