Dua Lipa nderohet me çmim nga “Attitude Awards”, përlotet derisa flet për shëndetin mental të komunitetit LGBTI

11:06 | 2 Dhjetor 2020

Emra të njohur si Dua Lipa, Taylor Swift, Luke Evans dhe Stephen Fry morën çmime në “Attitude Awards 2020” të martën mbrëma.

Duke iu bashkuar vargut të ceremonive që u është dashur të kapërcejnë një ngjarje të shkëlqyeshme dhe të bëhen virtuale falë COVID-19, çmimet u organizuan nga komediani Tom Allen dhe u filmuan për gjashtë ditë në Camden Roundhouuse, aktiviteti i parë që mbahet atje pas disa muajsh, shkruan Daily Mail transmeton portali arbresh.info

Disa të ftuar u lidhën nga Australia dhe SHBA, me 14 fitues të çmimeve, si dhe përfaqësues të komunitetit NHS LGBTQ dhe të gjithë aktorët dhe regjisorin e filmit “Boys in the band” të Ryan Murphy.

Dua u emocionua ndërsa pranoi çmimin e saj të muzikës dhe diskutoi se si të rinjtë e LGBTI kanë luftuar me shëndetin e tyre mendor gjatë krizës së koronavirusit.

Duke dhënë detaje se si ka pasur një rritje të të rinjve që kanë marrë jetën tragjikisht në vitin 2020, ajo u bëri thirrje atyre që shikonin: “Nëse ka dikë që ju mendoni se është i prekur, ju lutemi mos prisni që ata të zgjasin dorën”.

Mes lotësh, Dua tha “Le të mbështjellim krahët e të rinjve të këtij komuniteti”.

Teksa mbante çmimin në duar, ajo tha “Unë jam vërtet mirënjohëse për këtë, kjo është kaq e mahnitshme, unë dua të falënderoj këto që kishte dorë në këtë”.

Përpos këtij suksesi, theksojmë se Dua është nominuar në gjatë kategori, tre prej tyre më të rëndësishmet në “Grammy Awards 2021”.  /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara