Dua Lipa me performancë magjike në iHeart Radio Music Festival

11:32 | 18 Shtator 2021

Artistja me famë botërore, Dua Lipa mori gjithë vëmendjen teksa hapi iHeartRadio Music Festival.

Dua u shfaq e veshur me një triko ngjyrë vjollcë dhe të zezë, ndërsa shfaqte lëvizjet e saj seksi të vallëzimit të premten mbrëma në Las Vegas, shkruan Daily Mail portali arbresh.info

Ndërsa ajo interpretonte disa nga hitet e saj më të mëdha, përfshirë “Love Again”, këngëtarja shqiptaro-britanike e muzikës pop, 26-vjeçare, shkëlqente në pamjen e saj elegante, e cila përfshinte një kostum me vija me xixa në pjesën e përparme që përputheshin me bizhuteritë e saj argjendi.

Fituesja e trefishtë e Çmimeve “Grammy” dukej shumë joshëse me veshjen e saj të errët, ndërsa i kishte kapur flokët e saj bisht.

Në një moment, ndërsa admironte turmën, ajo bërtit duke thënë: “Vegas, kjo është e mahnitshme”.

“Kjo është hera ime e parë që kthehem në skenë që nga viti 2020, kështu që ka kaluar shumë kohë. Shpresoj që ju të kaloni mirë”, vazhdoi Lipa.

Kujtojmë që së fundi Dua ka zbuluar data e turneut botëror të “Future Nostalgia”, që nisë në Amerikën veriore. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara