Dojna Mema: Serbët kanë masakruar gjakun tonë, s’mund t’i japim dorën

15:37 | 30 Maj 2023

Moderatorja Dojna Mema është përballur së fundmi me një situatë aspak të këndshme. Imazhi i saj është keqpërdorur nga personazhe të njohur të rrjeteve sociale duke e bërë një vajzë serbe.

“Unë nuk jam serbe (larg qoftë)”, ka shkruar Dojna mes sqarimit, por është përballur me një lum mesazhesh.

“Më vjen një lum mesazhesh ku më thonë je personazh publik, kjo nxit urrejtje ndaj rracës. Njerëz mos u bëni me memorie të shkurtër. Serbia është një vend i cili ka përdhunuar, ka vrarë, ka masakruar gjakun tonë, shqiptarët e Kosovës. Dhe për sa kohë nuk bëjnë një hap mbrapa, ta pranojnë, nuk mund të ketë një dorë-dhënie. Flasim për një shtet që sot e ksaj dite i mëson fëmijët që në bankat e shkollës me historinë për së prapthi. Duke thënë që Kosova është Serbi. Kshuqë larg qoft o Zot të jem serbe, është minimumi që mund të them”, shprehet Dojna Mema./Arbresh.info/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)

Shpërndaje në rrjete sociale