David Bowie shpallet artisti i vitit nga Brit Awards

23:39 | 22 Shkurt 2017

David Bowie ka marrë çmimin si artisti më i mirë mashkull për këtë vit nga Brit Awards.

Këngëtari i cili ka vdekur me 10-të janar të vitit të kaluar, vetëm dy ditë pas lansimit të albumit të tij të 25-të ka marrë një çmim duke mos qenë më në jetë, shkruan The Independent.

Çmimin për legjendën Bowie e ka pranuar në skenë aktori Michael C Hall, i cili ka qenë protagonist në në mjuzikllin Lazarus, që ishte shkruar e kompozuar nga Bowie dhe Enda Walsh.

Boëie në këtë garë ka mundur të ndjerin Leonard Cohen, i cili po ashtu ishte i nominuar për këtë kategori.

Shpërndaje në rrjete sociale