Chopra i thotë lamtumirë rolit të agjentes së FBI-së

23:48 | 5 Gusht 2018

Priyanka Chopra po i thotë lamtumire serialit të njohur ‘Quantico’, por thotë se do të mbajë me vete përjetë kujtimet nga seria ku ajo luan rolin e një agjenteje të FBI-së.

 

Aktorja ka postuar të premten një fotografi në Instagram duke u përshëndetur me fansat dhe duke folur për kohërat e mira gjatë kohës sa ishte pjesë e serisë.

Chopra nisi rolin e saj në serinë e njohur si agjentja e FBI-së, nën emrin Alex Parrish, dhe luajti këtë rol për tre sezone te kësaj serie që shfaqej në ABC. Ajo u bë gruaja e parë indiane që luan një rol të tillë në seritë e ABC.

Meqë seria po përfundon më duhet të them mirupafshim për Alex Parrish”, ka shkruar ajo./arbresh.info/

As the series ends, I am saying goodbye to Alex Parrish. As you’ll see, her story will come full circle…and that is the best feeling as an actor. Bringing Alex to life has challenged me physically and emotionally, but even more significant it has (I hope) cracked the door open for female talent and women of color to play leading ladies. Thank you for opening your homes and hearts to me every week! Thank you to the cast and crew of #Quantico for being such an amazing team to work with, for all the memories that I will cherish…memories of laughter, of learning new things, of making friends for life. It was a pleasure working with each and every one of you, and I look forward to crossing paths again! Thank you @joshsafran @abcnetwork @mseitzman @disney and everyone who worked on the show

A post shared by Priyanka Chopra (@priyankachopra) on

 

Shpërndaje në rrjete sociale