Google ADS

A është bërë Meghan Markle mizore? Dukesha e Sussex akuzohet për ngacmim të punonjësve

19:48 | 20 Qershor 2022

Para se të transferohej në Kaliforni, Meghan Markle ishte nën vëzhgimin e publikut për një kohë të gjatë për shkak të akuzave të supozuara se ajo keqtrajtonte punonjësit e saj.

Edhe pse vetë Mbretëresha urdhëroi një hetim të pavarur nga një firmë private ligjore, raporti që ata përpiluan nuk do të publikohet kurrë, shkruan The Sunday Times, transmeton portal arbresh.info

Hetimi zyrtar përfshinte seancat dëgjimore të katër ose pesë anëtarëve të ekipit mbështetës, Harry dhe Megan, megjithëse deri në 25 punonjës që mund të konsideroheshin dëshmitarë të mundshëm punonin për ta.

Hetimi ka nisur një vit më parë dhe deri më tani nuk ka asnjë rezultat. Nuk ka as konfirmim se rezultatet përfundimtare do të jenë në raportin zyrtar të këtij viti, i cili duhej të publikohej në qershor.

Megan është akuzuar për ngacmim, poshtërim, manipulim dhe madje edhe mizori emocionale. Ajo menjëherë i mohoi akuzat dhe në intervistë me Oprah tha se Buckingham Palace përdori mediat për të “transmetuar një histori krejtësisht të rreme”.

Burime jozyrtare nga Buckingham Palace raportojnë se arsyeja e mospublikimit të informacionit për këto ngjarje është nevoja për të ndaluar përfundimisht çdo përshkallëzim të tensioneve mes Harry dhe Meghan me anëtarët tjerë të familjes mbretërore./abresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale