“Kënga Magjike” publikon emrat e artistëve finalistë

23:21 | 25 Nëntor 2022

Finalja e festivalit “Kënga Magjike 2022” do të mbahet të shtunën (26 nëntor)

Në faqen zyrtare të festivalit tashmë janë publikuar emrat e këngëtarëve finalist në garojnë për çmimin kryesor.

Në listë e artistëve finalistë janë gjithsej 13 këngëtarë shqiptarë dhe 10 ndërkombëtarë.

Më poshtë sjellim listën e plotë e finalistëve të “Këngës Magjike”.

Lista e artistëve shqiptarë:

Irma Libohova- “E jona”
Vesa Smolica- “A po gëzohesh”
Mariza Ikonomi- “Mama
Ardit Çuni- “E dije”
Inis Neziri- “Melodi”
Michela Paluca- “Një përqafim”
Xhesika Polo- “Lotët e mi”
Sheila Haxhiraj- “Mall”
Marsela Çibukaj- “I paftuar”
Anxhela Peristeri- “Kalimtar”
Sardi Strugaj- “Do shihna prap”
Martin Pano- “Një si ti”
Lorenc Hasrama- “T’kam dasht”

Lista e artistëve ndërkombëtarë:

Alvan- “Calzone”
Marco Carta- (FORSE) NON MI BASTI PIU
We Are Domi- “Alive”
Le Deva- GiuraGiuda
Jason Walker- “All to you”
Andrea- “Kalendari Jetes
Omar Naber- “Bring Back”
Mamagama- “Dreamer”
Jayoo- “Itsy Bitsy”
Angeles Arboleda- “Amnesia”./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale