Google ADS

Ndikimi pozitiv i jogurtit

10:29 | 8 Mars 2015
Arbresh.info

Jogurti apo kosi pos që është shumë i shëndetshëm për organizmin në përgjithësi, ai konsiderohet si ushqimi themelor që ndihmon në shëndetin e mëlçisë.
Ka pak ose aspak laktozë në kos dhe kjo është një nga përfitimet shëndetësore kryesore. Për shëndet më të mirë, ju mund të bëni vetë kosin tuaj, duke përdorur qumësht organik.

Konsumimi i një litre kos një javë e mban sistemin e tretjes në shëndetin optimal.
Ai mund të merret nga një lugë shpesh, për të ndalur dhimbjet e veshkave, gazrat, dhimbjet në stomak, vjelljen, diarrenë dhe madje edhe erën e keqe të gojës.

 

Shpërndaje në rrjete sociale