34-vjeçarja që peshonte 450 kg, por tani … (FOTO)

15:22 | 3 Mars 2015

Mund të duket një histori e pabesueshme por është e vërtetë. 34-vjeçarja MayraRosales në fillim u bë e njohur me mediat sociale, dhe jo vetëm, pasi u akuzua se kishte vrarë në mënyrë aksidentale nipin e saj 2-vjeçar, pasi e kishte zënë poshtë me trupin e saj të madh.

Ajo peshonte në atë kohë 450 kilogramë dhe njihej edhe se “vrasësja gjysmë-tonëshe”, por një emërtim i tillë nuk ka më kuptim pas ndryshimit që Mayra ka pësuar. Në përfundim të procesit gjyqësor, ku akuzohej për vrasjen e nipit, ajo dolie pafajshme , shkruan “Shqiptarja.com”.

34-vjeçarja prej atij momenti vendosi të bëjë një ndryshimin rrënjësor në jetën e saj. Ajo ka humbur 80% të peshës së trupore, pasi iu është nënshtruar 11 operacioneve, të cilat e kanë bërë të humbasë jo pak por 362 kilogramë. Pas ndryshimeve të pësuara, ajo është shprehur: “Këmbët e mia tani duken normale. Më në fund jam një njeri normal”./

Shpërndaje në rrjete sociale