Google ADS

Rushiti:Pas publikimit të përgjimeve, politikanët duhet të heshtin

16:54 | 9 Shkurt 2015

Pas publikimit të përgjimeve nga Zaevi, kreu i qeverisë maqedonase dhe disa liderë të partive shqiptare në Maqedoni duhet që të heshtin edhe një kohë të gjatë.

Kështu shprehet në rrjetin social Facebook, ish Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti: “Ata që qëndruan të heshtur deri tani, duhet të heshtin për një kohë pas publikimit të “bombave”, jo për ndonjë gjë tjetër, por për të nderuar viktimat e kësaj garniture politike të mbështetur nga heshtja e tyre!”

Shpërndaje në rrjete sociale