Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:07 | 21 Shtator 2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa në orët e pasdites me reshje lokale të shiut.

Do të fryj dhe erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 21 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë.

Shpërndaje në rrjete sociale