Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:13 | 29 Korrik 2021

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriperëndimore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 23, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 31 deri në 41 gradë celsius.

Pason periudhë e motit shumë i nxehtë me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Niveli portokalli i rrezikut nga temperaturat e larta do të jetë aktiv./

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara