Moti sot në Maqedoninë e Veriut

08:13 | 8 Qershor 2021

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 29 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara