Google ADS

LSDM: OBRM-PDUKM mbron krimin, ndërsa LSDM siguron të ardhmen e Maqedonisë

17:57 | 7 Korrik 2018

OBRM-PDUKM ndryshon pikëpamjet e saj dhe vazhdon të përhapë lajme të rreme duke dëmtuar interesat e shtetit dhe të qytetarëve, reagojnë nga LSDM ndaj akuzave të OBRM-PDUKM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

LSDM siguron një të ardhme, ndërsa OBRM-PDUKM e mbron krimin.

Marrëveshja përfundimtare e arritur mbi kontestin 25-vjeçare siguron interesa të larta kombëtare dhe shtetërore, hap dyert për anëtarësimin në NATO dhe BE”, thonë nga LSDM./Telegrafi/