Kryetari i FR-BDI, Avni Rustemi uron presidenten Vjosa Osmani

23:54 | 4 Prill 2021

Kryetari i forumit rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim Avni Rustemi uron presidenten e posazgjedhur të Kosovës.

Rustemi mes tjerash ka shkruar:

Kam nderë dhe kënaqësi të veçantë që të uroj presidenten e sapozgjedhur të Republikës së Kosovës, shkëlqesinë e saj, znj. Vjosa Osmanin. Ky është një moment i rëndësishëm historik për Kosovën dhe për avancimin e agjendës të Kosovës në përputhje me aspiratat e saj drejt integrimit evropian dhe zhvillimit të demokracisë.

Suksese Presidente!

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara