Google ADS

Kovaçevski sot do të takohet me Erdoganin

08:55 | 13 Qershor 2022
arbresh.info

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski sot do të takohet me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, në kuadër të vizitës së tij të punës.

Takimi do të mbahet në Stamboll, bën të ditur kabineti i Kovaçevskit.

Sipas tyre takimi i kryeministrit Kovaçevski me presidentin Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira me Turqinë dhe është planifikuar të diskutohen disa çështje bilaterale me interes për të dyja vendet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme