Filloi takimi mes Pendarovskit dhe Mickoskit

15:47 | 7 Maj 2021

Në Vila Vodno filloi takimi mes presidentit Stevo Pendarovski dhe kryetarit të OBRM-PDUKM-së, Hritisjan Mickoski.

Sipas OBRM-PDUKM-së, në takim do të bisedohet edhe për rastin e 27 prillit dhe për gjendjen aktuale politike.

Pendarovskit pas njoftimit për takim tha se është mirë që pas nëntë muajve moskomunikim, po vendoset komunikimi me institucionin e presidentit.

Ndryshe, takimi është caktuar në bisedën telefonike që e kanë pasur Pendarovski dhe Mickoski me kërkesë të kryetarit të opozitës maqedonase./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara