Vendosi 3 aspirina në flokë, rezultati është i mrekullueshëm

02:29 | 29 Maj 2017

Sot konsumi vjetor i aspirinës ka arritur në 400 000 tonelata në botë, që e bën një nga barnat më të përdorur.

Përveç vetive të tij për zbutjen e dhimbjeve, aspirina është e mirë edhe për qëllime medicinale.

Kundër zbokthit. Përveç kësaj, mund ta mbrojë lëkurën nga infektimet. Për lëkurën e thatë aspirina arrin efektin e pilingut.

Thyeni dy-tre aspirina në dorë dhe përzieni me sasinë e shamponit me të cilën lani flokët. Le të qëndrojë disa minuta, dhe pastaj lani flokët. Ka efekt të mrekullueshëm.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara