Google ADS

Sofia Loren dhe sekreti kundër rrathëve të zinjë në sy

23:56 | 13 Shkurt 2021

Aktorja me famë botërore, Sofia Loren, ka mahnitur me pamjen dhe hijeshinë e saj për dekada.

Sidoqoftë, si të gjitha gratë, ajo gjithashtu ka një pikë të dobët, dhe kjo është,  rrathët e errët, transmeton portali arbresh.info

Sigurisht, nuk është e lehtë të dukesh gjithnjë e freskët, megjithatë aktorja italiane gjithmonë ka përdorur një armë të fshehtë për të ushqyer zonën rreth syve të sah.

Me një produkt natyral dhe të lirë, ajo ia ka dalur për mrekulli.

Bëhet fjalë për gjethet e freskëta të mentes.

Përdorimi është shumë i thjeshtë, ju duhet të bluani vetëm disa gjethe mente në një blender, dhe freskia e bimës do të japë lagështi të mjaftueshme për ta kthyer përzierjen në një pastë.

Vendoseni këtë pastë nën sy dhe lëreni të veprojë për rreth dhjetë minuta. Bëni kujdes, nuk është mirë që kjo përzierje të futet në sy!

Shpëlajeni me ujë të vakët dhe vendosni kremin e zakonshëm.

Nëse e ngrini mentën e freksët, ajo do të ruajë vetitë për një kohë të gjatë, prandaj këshilla jonë është që të bleni mente të freskët dhe ta ruani atë në shtëpi në ngrirje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale