Sallata e shëndetshme me brokoli dhe lulelakër

01:09 | 30 Mars 2021

Në ditët e pandemisë, është shumë e nevojshme që të konsumojmë ushqime që kanë vlera të larta ushqyese, përfshirë edhe vitaminat dhe mineralet që përmbajnë.

Portali arbresh.info sjell për ju recetën e sallatës që duhet konsumuar të paktën një herë në javë.

Përbërësit:

1 brokoli, e copëtuar
1 lulelakër, e copëtuar
½ proshutë
1 filxhan djath çedër të copëtuar
1 filxhan majonez
1 filxhan krem kosi
½ lugë e vogël kripë

Përgatitja:

Zieni brokolin dhe lulelakrën. Proshutën fërgojeni pak dhe më pas përzieni me borokoli, lulelakër dhe djath.

Në një tas të vogël, përzieni majonezë, salcë kosin dhe kripën derisa të kombinohen mirë.

Më pas hidheni mbi brokoli dhe lulelakër dhe përzieni mirë.

Konsumojeni menjëherë. Ju bëftë mirë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara