Redukton stresin, korrigjon trupin: Provoni këtë ushtrim

08:56 | 2 Mars 2021

Gjithnjë e më shumë është duke u dëshmuar se ushtrimet fizike kanë një rëndësi të madhe në shëndetin tonë të përgjithshëm.

Një ndër ushtrimet me të kërkuara, që liron stresin edhe ky si më poshtë, transmeton portali arbresh.info

Qëndrimi në duar është një ushtrim shumë i kërkuar, por kjo aftësi gjimnastike forcon forcën mendore dhe rrit efikasitetin në punë, kanë treguar hulumtimet. Edhe pse efektet pozitive të këtij ushtrimi lidhen kryesisht me parandalimin afatgjatë të demencës, rritjen e aftësisë fizike, por gjithashtu përmirësoi funksionin e trurit.

Një zgjidhje efektive ndaj detyrimeve të biznesit nuk do të mbetet pa u vënë re në takime ose kur shefi juaj papritmas ju hedh në zjarr për të bërë diçka shpejt. Ky ushtrim zvogëlon stresin, përmirëson qarkullimin në tru, lehtëson dhimbjen e shpinës, korrigjon sjelljen.

Nëse nuk e keni provuar, provojeni që të ndiheni më mirë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara