Problemet e diskutuara me miqtë mund të ju japin ankth dhe depresion

22:08 | 1 Dhjetor 2017

Një problem i përbashkët mund të jetë një problem i dyfishuar, pretendon një ekspert.

Sipas Robin Bailey, një lektor i lartë në terapitë psikologjike në Universitetin e Lancashirit, diskutimet e obsesive rreth problemeve të ndryshme me miqë, nuk ju bëjnë.

Te gratë ato mund të sjellin ankth dhe depresion, shkruan Daily Mail, transmeton portali arbresh.info

Shumë njerëz besojnë se diskutimi mbi problemet me të tjerët ju bën të ndiheni mirë, por sipas Baliey, diskutimet e shpeshta rreth problemeve mund të krijojnë panik në të ardhmën dhe sjellin përqendrim te emocionet negative.

Efektet pozitive të të bisedurit me miqtë e ngushtë ka efekt vetëm kur bëhet sy më sy, në kontakt telefonik, apo me mesazhe, por asesi nëpër media sociale./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara