Na pëlqen ta bëjmë në shtëpi, por nuk ka shijen e njëjtë si në një piceri: Ja ku është sekreti

09:45 | 22 Janar 2021

Shumica e njerëzve duan që të gatuajnë pica në shtëpi, por disponimi prishet kur shijon ndryshe ajo që hamë në restaurant.

Duhet ta kuptoni një gjë, që picat e ngrira nuk janë aq të shijshme, por janë disa truke që do t’ju ndihmojnë t’i bëni ato më të shijshme, transmeton portali arbresh.info

Gjëja e parë që duhet të bëni me picën e ngrirë është ta lini jashtë ngrirjes për gjatë gjithë natës, përndryshe pica juaj do të jetë me kristale të vogla të akullit.

Ekziston një rrezik që pica e ngrirë të lëshojë lagështi kur piqet, prandaj kuzhinierët italianë sugjerojnë që brumin për pica ta gatuani vetë në shtëpi.

Një gjë tjetër që mund të bëni për të përmirësuar shijen e picës nga supermarketi është të vendosni përbërës shtesë mbi të. Kjo, për shembull, mund të jetë pak më shumë rigon, mocarela ose kërpudha. Mund të jetë më së miri të blini Margarita të ngrirë që të keni sa më shumë hapësirë ​​për përbërësit nga shtëpia juaj.

Për ta bërë atë edhe më të shijshëm dhe më të freskët, vendosni pak vaj ulliri në pica përpara pjekjes, dhe kur ta nxirrni nga furra, shtrydhni pak limon mbi të.

Një pizza e përgatitur në këtë mënyrë mund të mos jetë aq e shijshme sa ajo që do të hanit në një restorant ose do të porosisnit nga një piceri lokale, por kuzhinierët italianë thonë se kjo është një dalje nga situata e shpejtë, ndërsa me ngul ata sugjerojnë që pica të gatuhet vetë në shtëpi që nga fillimi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara