Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja arsyet përse

22:14 | 2 Prill 2018

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune.

Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Ja disa nga faktet:

  1. Brunet janë më misterioze

Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!

  1. Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata

Nëse biondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Biondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.

  1. Shfaqin më shumë personalitet

Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.

  1. Burrat i konsiderojnë brunet si nënat më të mira për fëmijët e tyre

Ky  përfundim  del nga një studim i udhëhequr nga Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology”. Mesa duket, për ta brunet janë më të përgjegjshme për familjen.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara