Google ADS

Maskë kundër zbokthit

11:38 | 4 Mars 2015

 

Zbokthi është një shqetësim që shfaqet për shkak të ndryshimeve të shumta që mund të ndodhin herë pas here nga përdorimi i produkteve kozmetikë që ne mund të aplikojmë.

Nëse doni që të shpëtoni nga ky problem atëherë zgjidhja e duhur është që ju të përdorni një maskë natyrale me këto përbërës:
1 kokërr dardhë e freskët, 1 filxhan ujë dhe 1 filxhan uthull molle.
Për përgatitjen e kësaj maske në fillim marrim dardhën, ujin dhe uthullën e mollës i hedhim në mikser derisa të bëhet masë e njëtrajtshme. Maskën më pas e aplikojmë nga rrënjët e flokëve deri në gjysmën e gjatësisë së tyre. E lëmë të veprojë dy-tre minuta dhe flokët i lajmë si zakonisht.
Kjo është një maskë e cila këshillohet që të bëhet dy herë në javë.

Shpërndaje në rrjete sociale