Google ADS

Largoni të gjitha mushkonjat dhe bubrrecat me këtë përbërës shtëpiak

02:28 | 8 Maj 2017

Në kohë të ngrohta shtëpitë zakonisht mbushen me mushkonja dhe buburreca.

Ato mund të gjenden kudo dhe janë shumë të bezdisshme. Gjithashtu atom und të jenë të rrezikshme edhe për shëndetin tonë, transmeton portali arbresh.info.

Mushkonjat llogariten si insekte shumë të ndyra dhe rrisin rrezikun për shëndetin tonë.

Për t’i larguar insektet e bezdishme nga shtëpia juaj, ju nevoiten këta përbërës:

½ filxhanit shampoo
½ filxhanit vaj ulliri
½ filxhan uthull

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosni në një shishe që spërkat dhe e shkundni mirë. Më pas spërkatni të gjitha zonat ku shfaqen mushkonja dhe insektet tjera. Shumë shpejt do të vëreni rezultatin./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme