Këshilla për ushtrimet gjatë verës

14:59 | 19 Qershor 2018

Vera është koha e duhur për të qëndruar jashtë me shoqëri. Megjithatë, asnjëherë nuk duhet të harroni rëndësinë e ushtrimeve fizike për shëndetin dhe mirëqenien tuaj.

Më poshtë dy këshilla për ushtrimet në palestër gjatë stinës së verës:

Rroba të gjëra dhe me ngjyra

Ngjyra e ndezur e rrobave ju ndihmon që të reflektoni nxehtësinë, kurse materiali prej pambuku ju ndihmon që të bëhet largimi i djersës.

 Konsumoni sa më shumë ujë

Para se të filloni ushtrimet, pini një gotë apo dy me ujë. Mbani një shije ujë me vete çdo herë, pini një gllënjke çdo 15 minuta, edhe nëse nuk ndjeni etje.

Kur t’i mbaroni ushtrimet, pini më shumë gota me ujë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara