Harrojeni botoksin, aplikojeni këtë maskë natyrale

23:47 | 18 Prill 2018

Receta që e gjeni më poshtë është e jashtëzakonshme. Mund të jetë edhe një mundësi që ju të anashkaloni operimet estetike.

Është një maskë që bën “lifting” të fytyrës tuaj, dhe mund të largojë edhe 10 vjet nga fytyra juaj.

Salonet e shtrenjta të bukurisë kryejnë trajtime të ndryshme kozmetikore që mund të zëvendësohen lehtësisht nga kjo masë super-efektive.

Madje disa njerëz edhe e konsiderojnë si ekuivalente me botoksin, por e mira e kësaj maske është se është krejtësisht natyrale dhe mund ta bëjë lëkurën tuaj të duket edhe më bukur, edhe më e re se sa kur përdorni botoksin.

Përbërësit:

1 e bardhë e vezës

Gjysmë luge çaji lëng limoni

Gjysme luge çaji vaj kokosi

Përgatitja:

Merrëeni një vezë me madhësi të mesme dhe ndane të kuqen e vezës nga e bardha. Më pas vendoseni të bardhën e vezëz në një enë të vogël, tundeni atë mirë derisa të krijohet një shkumë. Shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit, transmeton klan kosova. Përzieni mirë.

Para se ta vendosni këtë maskë në fytyrë, pastrojeni mirë fytyrën tuaj. Lëreni maskën të qëndrojë për 10-15 minuta. Më pas largojeni maskën duke përdorur ujë të ngrohtë ose çaj kamomili.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara