Eliksiri i bukurisë, gratë arabe e përdorin për t’u dukur më të reja

01:32 | 27 Prill 2020

Ky eliksir i bukurisë merret vetëm dy herë në vit, por bën mrekullinë për lëkurën dhe shëndetin.

Gratë arabe e përdorin për t’u dukur më të reja dhe që të kenë shëndet më të mirë, transmeton portal arbresh.info

Ju nevoiten:

100 ml lëng limoni

200 gr mjaltë

50 ml vaj ulliri i virgjër

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit përzihen mirë dhe konsumohet një lugë gjelle tre herë në ditë, në stomakun bosh.

Gjithmonë duhet ta konsumoni 15 ose 20 minuta para vakteve.

Pasi ta keni mbaruar masën, pushoni gjysmë viti dhe gjatë këtij pushimi duhet të pini sa më shumë caj me xhenxhefil.

Vitin tjetër vazhdoni prap me eliksirin në mënyrë që të bëj efektin e plotë.

Kujdes, gratë shtatzëna nuk guxojnë të provojnë këtë pije./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale