Dashnorët më të mirë janë nga këto shenja të zodiakut

14:00 | 8 Prill 2021

Shenjat e zodiakut përcaktojnë shumë gjëra në jetë, përfshirë mënyrën se si jeni në shtrat.

Partnerë krijues, pasionantë, të përkushtuar – në këto katër shenja të zodiakut janë lindur dashnorët më të mirë.

1. Peshorja

Burrat e lindur në shenjën e Peshores menaxhojnë në të gjitha fushat, të paktën kur bëhet fjalë për seksin, nga dashuria e butë, deri në përmbushjen e fantazive më të egra të partneres së tyre, shkruan Herway.

Është shumë e rëndësishme për ta që të dy ta shijojnë, kështu që ata shpesh do t’i përkushtohen më shumë kënaqësisë së partnerit sesa kënaqësisë së tyre.

Peshorja është krijuese nga natyra, dhe ata e ushqejnë atë krijimtari në dhomën e gjumit, kështu që gjithmonë mund të presësh diçka të re dhe emocionuese me ta. Ata janë shumë të durueshëm dhe nuk do ta ngutin kurrë partnerin e tyre sepse e dinë që gjërat më të mira në jetë ndodhin spontanisht.

Një nga cilësitë e tyre më të mira është gatishmëria për të jetuar në moment, kështu që gjatë seksit nuk ka asgjë tjetër që mund të prishë momentet e intimitetit me një partner.

2. Luani

Luanët e trajtojnë partnerin e tyre si mbretëreshë dhe përqendrohen në kënaqësinë e tyre. Ata kujdesen për të kënaqur gruan në shtrat dhe që ajo pret me padurim takimin e ardhshëm.

Atyre u pëlqen të jenë më të mirët në gjithçka që bëjnë, dhe seksi është lart në listën e tyre prioritare.

Rrallë do të hasni një njeri të lindur në shenjën e Luanit që është keq në shtrat. Luanët janë dominues, të pasionuar dhe të përkushtuar ndaj gjithçka që bëjnë.

3. Akrepi

Akrepat janë shenjat më të pasionuara të zodiakut, si në jetë ashtu edhe në shtrat. Ata nuk e pëlqejnë mediokritetin, kështu që do t’i përkushtohen plotësisht partnerit të tyre. Ata kanë një epsh të fortë dhe nuk do të humbin kurrë një mundësi për seks.

Ata janë besnikë nga natyra, dhe gjithashtu e dinë që ushtrimet e bëjnë përsosmërinë, kështu që do të përpiqen të mësojnë se si ta bëjnë partnerin e tyre të lumtur, në shtrat, por edhe jashtë tij.

4. Demi

Demat janë dashnorë të butë, dhe pas seksit ata kurrë nuk do të kalojnë përqafimet. Ata nuk i pëlqejnë lidhjet e natës, por përpiqen për një partneritet të qëndrueshëm dhe stabilitet në marrëdhëniet e dashurisë.

Në seks, ai do të ndajë gjithçka me partnerin e tij: trupin, zemrën dhe shpirtin, dhe në vend që të përqendrohet në kënaqësinë e tij, ai gjithmonë do të dëgjojë dëshirat e saj dhe do të përpiqet t’i përmbushë ato sa më mirë që të mundet.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara