Burrat që ju ndihmojnë në punët e shtëpisë po u japin një shenjë për të bërë dashuri

09:50 | 28 Shtator 2021

Disa nga gratë shpesh justifikojnë veten për t’u larguar nga punët e shtëpisë, duke thënë se “më dhëmb koka, ose më dhëmb këmba”, por kjo nuk do të thotë se ato nuk janë të interesuara për seks, thotë Dr. Les Parot, autor i “The Ultimate Guide To Crazy Good Sex”.

“Ju nuk mund të prisni që dëshira juaj seksuale të përputhet gjithmonë me të sajin. Dhe anasjelltas. Libidoja e ulët mund të prishë marrëdhënien më të mirë ose të rrezikojë martesën, kështu që mos lejoni që kjo të ndodhë”, thotë autori, duke cituar disa këshilla për rritjen e dëshirës për seks, transmeton portal arbresh.info

Sipas tij, të flasesh për dëshirat seksuale sigurisht ndihmon në balancimin e epshit.

“Kur të ndjeni se është koha e duhur, pyeteni kur dëshiron të bëjë dashuri. Çelësi është që ju duhet të dini sa më shumë që të jetë e mundur për dëshirat e saj seksuale. Dhe nëse vëreni se diçka po ndodh në, mos i shtypni problemet, “thekson Les.

Disa gra janë më të turpshme dhe nuk dinë si ta ftojnë partnerin e tyre për seks. Për të shmangur situata të tilla, pajtohuni për një shenjë sekrete.

Ekspertët thonë se mjafton ndjezja e një qiriu, një këngë, ose thjesht një vështrim për të ndezur partnerin.

Ndërkaq, në anën tjetër studimi thotë se meshkujt që ndihmojnë gratë në punët e shtëpisë janë duke dhënë një shenjë që duan të bëjnë seks.

Sipas autorit, këta tipa të burrave jo vetëm që janë të ndjeshëm seksualisht, por janë edhe më tërheqës fizikisht./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara