Burrat janë miq më të mirë se gratë

10:15 | 22 Prill 2021

Në jetë patjetër që duhet të keni një person tek i cili do të mbështeteni gjithmonë.

Një studim i fundit ka gjetur se burrat janë miq më të mirë se gratë, pavarësisht nëse ata kanë nevojë të dëgjojnë problemet tuaja të përditshme ose t’ju japin këshilla për djemtë, transmeton portal arbresh.info

Ata do t’ju bëjnë të qeshni, të ngacmoni, të bëni mbledhjet shoqërore pak më të durueshme dhe, më e rëndësishmja, ato do të jenë atje kur ju keni nevojë për to.

Studimet kanë treguar se gratë nuk mund të mbajnë një sekret më shumë se 47 orë, ndërsa nga ana tjetër burrat janë ata që harrojnë ato që i keni thënë.

Në anën tjetër burrat nuk gjykojnë zakonet e zakonet tuaja të ngrënies. Për më tepër, ato tërhiqen më shumë nga gratë që pëlqejnë të hanë. Kështu që, kur të jeni me mikun tuaj mashkull, nuk do të duhet kurrë të hezitoni të shijoni ushqime të shijshme.

Në fund, burrat nuk bëjnë gara me ju dhe nuk u japin stresin që mund t’ua japin shoqet. Sipas raporteve të Universitetit të Arizonës, gratë priren të jenë më të mbrapshta ndaj grave të tjera. Ato garojnë me njëri-tjetrin dhe shpesh janë xhelozë. Ndërsa kjo mund të mos jetë plotësisht e vërtetë, ne duhet të pajtohemi se burrat janë më pak konkurrues, veçanërisht në lidhje me miqtë e tyre./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara