4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë pranverë

08:26 | 16 Prill 2020

Përgjatë gjithë historisë së modës, bluza e bardhë ka gëzuar një status të veçantë. Një T-shirt i bardhë është konsideruar si elementi i veshjes që s’njeh kohë dhe as moshë dhe të bën të dukesh gjithmonë e veshur mirë.

Sekreti i një bluze/këmishe të bardhë qëndron tek fakti që mund ta veshësh në qindra mënyra të ndryshme, në çdo orë të ditës dhe në çdo rast.

Katër mënyrat më të thjeshta për të veshur një të tillë sapo t’i kthehemi normalitetit, i gjeni më poshtë:

*1. Këmishë e bardhë + streçe + balerina

*2. Këmishë e bardhë + xhinse me bel të lartë + një varëse që bie në sy

*3. Në mbrëmje: Këmishë klasike të bardhë + pantallona të ngushta+ çizme të gjata

*4. Pantallona lëkure + bluzë/ këmishë pa mëngë + atlete të bardha

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara