VV hedh poshtë dyshimet se Haki Thaçi ishte aktivist i tyre

17:19 | 9 Mars 2015

Njëri nga tre të vrarët dje në Prizren, nuk është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje.

Këtë e ka konfirmuar për portalin arbresh.info, zëdhënësi i kësaj lëvizjeje, Erzen Vraniqi.

Vraniqi ka sqaruar se fotot e publikuara ku shihet i vdekuri në mesin e aktivistëve të kësaj lëvizje, nuk dëshmojnë se ai është pjesë e saj, pasi që sipas tij ai ka rastisur të jetë aty në takimet mobilizuese që kjo lëvizje kishte mbajtur për protestat e 24 majit.

Ai ka shtuar se kanë kontaktuar edhe me qendrën në Prizren, për të verifikuar databazat dhe të dhënat tjera të fotografive dhe sipas tij, ato tregojnë se fotot janë realizuar për takimet në prag të protestës së 24 janarit./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme