Vuçiqi në takim me politikanët serbë të Kosovës, mbledhë gjeneralë e ministra

18:02 | 13 Tetor 2021

Një takim është zhvilluar në Rashkë ndërmjet presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me qytetarët serbë që jetojnë në veri të Kosovës.

Në këtë takim, Vuçiqi  shkoi bashkë me politikanët serbë të Kosovës, por në këtë takim kishte edhe politikanë dhe gjeneralë të Serbisë.

Ndërkohë, siç raportojnë mediat serbe presidenti serb para të pranishmëve në këtë takim kishte vetëm një mesazh: “Unë nuk jam si të tjerët, dhe kjo Serbi nuk është si dikur. Ne do të ruajmë paqen. Ne i kërkojmë NATO-s të bëjë punën e saj,…”, është shprehur Vuçiq./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara