Vdes ish-ushtari i UÇK’së

16:55 | 27 Shkurt 2021

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hasan Sadiku.

Hasan Sadiku ka qenë njëri ndër ushtarët e parë të Zonës Operative të Shalës dhe baba i dëshmorit Agim Sadiku.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarë të të ndjerit, përmes njoftimeve në Facebook.

“Ju njoftojmë të gjithë farefisin shok miq sot ndërroi jetë gjyshi Hasan Sadiku, ishalla zoti në xhehnet e ka shpërbly”, ka shkruar nipi i tij.

Ju njoftojm te gjth farefisin shok miq sot ndrroj jet gjyshi Hasan Sadiku ishall zoti ne xhenet e ka shperbl🙏🙏

Posted by Agim Sadiku on Friday, February 26, 2021

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara