Vdes 54 vjeçari nga flakët

19:13 | 2 Mars 2015

A.H. 54 vjeçar nga fshati Beguncë, komuna e Vitisë, ka humbur jetën pasi është përfshirë nga flakët e zjarrit që kanë shpërthyer në stallën e tij.

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës në Viti. Agim Lipovica, komandant i stacionit të policisë në Viti, ka thënë për Koha.net se ngjarja ka ndodhur rreth orës 4 të mesditës së sotme dhe se në vendngjarje për ndihmë kishin dalë zjarrfikësit, policia dhe ndihma e shpejtë.

Këta të fundit e kanë konfirmuar vdekjen e 54 vjeçarit. “Unë u konfirmoj se ka ndodhur një rast dhe një person ka humbur jetën nga flakët e zjarrit të cilat e kanë përfshirë stallën e tij. Ne kemi dalë në vendngjarje së bashku me zjarrfikësit dhe ambulancën dhe doktorët kanë konstatuar në vendngjarje se ka humbur jetën. Hetimet për këtë ngjarje do të vazhdojnë”, ka thënë ai.

Shpërndaje në rrjete sociale