Të martën Kuvendi shqyrton projektligjin e Buxhetit të Republikës së Kosovës për 2018

17:38 | 29 Nëntor 2017

Grupi Parlamentar i LDK-së ka propozuar që të enjten e javës që vjen të diskutohet për Programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Sipas një komunikate për media thuhet se ky propozim u miratua.

“Me propozim të Grupit Parlamentar të LDK-së, të enjten e javës që vjen më datë 7 dhjetor 2017, Kuvendi i Kosovës do të diskutojë për Programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Po ashtu të martën Kuvendi do të shqyrtojë projektligjin e Buxhetit të Republikës së Kosovës për 2018.

“Ndërkaq, të martën më 5 dhjetor, Kuvendi do të shqyrtojë projektligjin e Buxhetit të Republikës së Kosovës për 2018 dhe disa marrëveshje të rëndësishme ndërkombëtare me Bankën Botërore të cilat marrëveshje kanë qenë të negociuara nga Qeveria Mustafa”, thuhet në njoftim./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara